طبیعت گردی, مقالات

زیبا ترین کوه های جهان کدام است ؟

زیبا ترین کوه های جهان کدام است ؟

زیبا ترین کوه جهان را نباید به وصف نشست که باید به تماشا برخاست و برای تماشای این دیدنی ها به دل طبیعت زد. از آنجایی که سفر به برخی از کشورها قدری هزینه بر است و این مهم برای همه افراد مقدور نیست در ادامه سعی بر آن داریم تا شما را با بکر ترین کوهستان های جهان قدری بیشتر آشنا کنیم. کوهستان حتی اگر زیبایی خاصی نداشته باشد آرامش بی نظیری را به شما هدیه می دهد؛ اما در کنار خطرات احتمالی، پیش آمدهای ناگوار خالی از لطف نیست که از زیبایی های بی نظیر برخی از کوهستان ها نیز مطالبی را با شما به اشتراک بگذاریم. در ابتدا برای این مهم نیاز است شما را با زیبا ترین کوه های جهان آشنا کنیم و دلیل این زیبایی بی نظیر را که سبب شهرت جهانی این کوه ها شده است را با شما به اشتراک بگذاریم. اگر می خواهید از شگفت انگیز ترین کوه های جهان اطلاعاتی به دست آورید به شما توصیه می کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

 

زیبا ترین کوه جهان دنالی آلاسکا

زیبا ترین کوه جهان دنالی علاوه بر زیبایی که شهرت جهانی را به خود اختصاص داده است در رده خطرناک ترین کوه های دنیا نیز قرار داده شده است. این کوه با ارتفاعی ۶۱۹۰ متری در قاره آمریکای شمالی واقع شده است و در منطقه ای محافظت شده در یکی از پارک های ملی قرار دارد. برای سفر به این کوهستان زیبا باید به آلاسکا سفر کرد و بی شک با به تماشا نشستن زیبایی های این کوه به دلیل حفاظت این منطقه پی خواهید برد. این کوه در افق می درخشد و این مهم دلیل بارز این زیبایی به شمار می آید. امری که هر ساله گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می کند زیبایی های چشم نواز این کوهستان است که در کلام نمی گنجد.

 

زیبا ترین کوه جهان سروتورهزیبا ترین کوه جهان سروتوره

زیبا ترین کوه جهان سرتوره در جنوب پاتاگونیا واقع شده است. دلیل زیبایی این کوه برای توریست ها و گردشگران قله های گرانیتی شکل شیب داری است که در طی مسیر به راحتی می توان آن ها را مشاهده کرد. این کوه در کنار زیبایی های چشم نوازی که از آن خود کرده است در رده سخت ترین کوه های جهان برای صعود لقب گرفته است به شکلی که تا سال ۱۹۷۴ کسی نتوانسته بود آن را فتح کند.

زیبا ترین کوه جهان اورستزیبا ترین کوه جهان اورست

زیبا ترین کوه جهان اورست در چین و اقع شده است و از بلند ترین کوهستان های جهان به شمار می آید. از آنجایی که این کوه زیاد مسیر سخت و پر پیچ و خمی را به خود اختصاص نداده است اما مقبره های بسیاری در دل این کوه نهفته است که نشان از نامهربان بودن آن دارد؛ اما اگر می خواهید از زیبایی های این کوهستان برای شما بگویم به شما توصیه می کنیم با سفر به چین و با بازدید از روستاهای نزدیک قله اورست به شگفت انگیز ترین سفر خود مهر تائید بزنید و از ابهت و زیبایی چشم نواز این کوه خود را بی بهره نگذارید.

زیبا ترین کوه جهان هوآینا پیچوزیبا ترین کوه جهان هوآینا پیچو

زیبا ترین کوه جهان هوآینا پیچو بدون شک شما را شگفت زده خواهد کرد. اگر از زیبایی های ماچوپیچو بسیار شنیده اید باید به شما بگویم این کوه زیبا درست در پشت این بنای زیبا و دیدنی پنهان شده است. ارتفاع این کوه ۸۹۲۰ فوت تخمین زده شده است. از آنجایی که زیبایی های این کوه در محافظت دولت است تنها روزی ۴۰۰ نفره اجازه صعود از این کوه بی نظیر را دارند. در نگاه اول شاید صعود از آن بسیار دشوار و طاقت فرسا باشد، اما در یک چشم به هم زدن خود را در امتداد کوه در کنار معبد ماه خواهید دید. معبدی که در یک غار برای انجام مراسم آیینی با سنگ های بسیار زیبا آذین شده است و چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند.

زیبا ترین کوه جهان ایگرزیبا ترین کوه جهان ایگر

زیبا ترین کوه جهان ایگر یکی از کوه های سمبلیک و بسیار زیبای آلپ به شمار می آید. این کوه در رده سخت ترین و خطرناک ترین کوه های جهان نیز دسته بندی شده است و صعود از آن کار بسیار فنی و دشواری اعلام شده است؛ اما به هرجهت ما نمی توانیم از زیبایی های کوه ایگر چشم برداریم و آن را برای شما به تصویر نکشیم. این کوه ارتفاعی در حدود ۳۹۷۰ متر دارد البته بسیاری از کوهنوردان و توریست ها چهر شمالی ۱۸۰۰ متری این کوه را تصویر برجسته و زیبای این کوه نامیده اند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید مسیرهای پر چالش ایگر دلیلی بارز برای به تماشا نشستن این همه زیبایی به شمار می آید.

زیبا ترین کوه جهان ماترهورنزیبا ترین کوه جهان ماترهورن

زیبا ترین کوه جهان به چهار چهره مشهورش شناخته شده است. این کوه در آلپ سوئیس واقع شده است و چشم هر بیننده ای را در بدو ورود به کوهپایه های خود جذب می کند. اگر بخواهید این مهم برای شما فراهم است که با استفاده از هلی کوپتری که در نزدیکی این کوه برای توریست ها در نظر گرفته شده است فضای بکر و زیبا این کوه دیدنی را از منظر رو به بالا به تماشا بنشینید.

زیبا ترین کوه جهان هاف دامزیبا ترین کوه جهان هاف دام

زیبا ترین کوه جهان هاف دام به شکل بسیار متمایز با سایر کوه های گرانیتی به صورت یک پارچه با گرانیت پوشیده شده است. کوهی زیبا با ۸۸۰۰ فوت ارتفاع از سطح دریا که زیبایی چشم نواز آن چشم هر بیننده ای را در هر ساعتی از شبانه روز خیره نگه می دارد. از طریق یک پیاده روی شانزده ساعته می توان به پایه گنبدی شکل کوه دست پیدا کرد که البته به تازگی برای سهولت بیشتر کوهنوردان از دو کابل فلزی استفاده شده است که میز را برای کوهنوردان بیش از ۴۰۰ فوت کوتاه کرده است.

زیبا ترین کوه جهان تیبلزیبا ترین کوه جهان تیبل

زیبا ترین کوه جهان با نام تیبل مشرف به کیپ تاون است. تمام کسانی که صعود از این کوه را تجربه کرده اند برای شما از زیبایی های چشم نواز این کوه می گویند. شما به راحتی می توانید در کوهپایه های این کوه و در مناطق مسطح آن می توانید به تماشای پنگون ها بنشینید که این امر نشان از طبیعت بکر این کوه بی نظیر دارد. بهره گیری از یک ماشین کابلی فرایند رفت و آمد به این کوه را هیجان انگیز تر کرده است.

زیبا ترین کوه جهان و قله دماوند، دنا، توچال و زرد کوهزیبا ترین کوه جهان و قله دماوند، دنا، توچال و زرد کوه

زیبا ترین کوه جهان قله دماوند است که با بزرگ ترین آتش فشان در خاورمیانه شهرت جهانی پیدا کرده است. این کوه در بخش مرکزی رشته کوه البرز و بخش لاریجان شهرستان آمل واقع شده است. به دلیل گونه های گیاهی بسیاری که این کوه در دل خود پنهان کرده است در رده آثار ملی به ثبت رسیده است و کوهنوردان بسیاری همه ساله برای صعود به این قله زیبا راهی می شوند. از زیبایی های آن می توانیم به چشمه های آب گرم این کوه اشاره داشته باشیم که مشتاقان خاص به خود را دارد.
زیباترین کوه جهان که در ایران واقع شده است دنا نام دارد. این رشته کوه در باختر ایران و در باختر مرکز فلات ایران واقع شده است و ارتفاعی بالغ بر ۴۴۴۸ متر از سطح زمین را به خود اختصاص داده است. بارش سالانه در این قله به قدری زیبا است که ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ میلی متر اندازه گیری شده است و از زیبایی های چشم نواز آن می توانیم به گونه های گیاهی آن اشاره داشته باشیم.
توچال یکی دیگر از قله های زیبای ایران است که بخشی از رشته کوه های البرز به شمار می آید. این کوه ارتفاعی در حدود ۳۹۶۲ متر را داراست و در دامنه جنوبی توچال مجاور با شهر تهران است. این مکان یکی از زیبا ترین و مشهور ترین امکان دیدنی در شهر تهران به شمار می آید و همه ساله توریست های بسیاری را به سمت خود جذب می کند.
زرد کوه با ارتفاعی بیش از ۴۲۰۰ متر دومین کوه زاگرس به شما می آید و پس از دنا قرار گرفته است. این کوه در نزدیکی کوه رنگ در استان چهار محال بختیار واقع شده است. این رشته کوه به عنوان یکی از غنی ترین ذخایر آب در ایران شهرت گرفته است و درو رود پر آب کارون و زاینده رود از این دامنه سرچشمه می گیرد.


زیبا ترین کوه های جهان

زیبا ترین کوه جهان و زیبا ترین کوه های جهان را به صورت مختصر با شما به تماشا نشستیم. امری که شاید برای بازگو کردن آن روزها زمان نیاز باشد را بدون شک به راحتی نمی توان در چند کلام کوتاه خلاصه کرد. شما برای پی بردن به قدرت و زیبایی کوه کافی است به نزدیک ترین کوهستان و قله ای که در نزدیکی شما است سفری داشته باشید تا وصف زیبایی های بکر و هیجان انگیز کوه برای شما جلوه ای دیگر پیدا کند. امید است با سفر به کوه و بهره بردن از زیبایی های چشم نواز آن شما نیز به یکی از کوهنوردان حرفه ای در طی گذران زندگی خود تبدیل شوید و همیشه سلامت و تندرست باشید.

 

یک نظر در “زیبا ترین کوه های جهان کدام است ؟

  1. otako fateme گفت:

    اریگاتو گزایماس
    لذت بردم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *