راهنمای خرید

توجه در خرید بهترین زیرانداز کوهنوردی برای آغاز سفری لذت‌بخش

چه انگیزه شما گردش یک روزه خانوادگی باشد و چه سفری مهیج به ارتفاعات و تجربه اقامت در دامان طبیعت، یک زیرانداز مسافرتی خوب باید جزو مهم ترین تجهیزات در کوله پشتی شما باشد.
زیر انداز ‌های مختلفی از نظر جنس، شکل، ضخامت، دوام و قابلیت‌های متفاوت مانند ضدلغزش بودن در بازار موجودند که همین تنوع انتخاب را دشوار می‌کند. اگر قصد گردش یک روزه به همراه خانوادتان و سفری مهیج به دل طبیعت و اقامت در دامان طبیعت را دارید؛ یک زیرانداز خوب را در کنار تجهیزات طبیعت گردی خود همراه داشته باشید. وجود زیرانداز کوهنوردی درکوله پشتی شما برای لذت بخش شدن سفرتان امری ضروری است. این وسیله ضروری در انواع مختلف طراحی و تولید شده است و وجود زیرانداز کوهنوردی در جنس‌ها، شکل، ضخامت و اندازه متفاوت در بازار انتخاب را برای خریداران آن دشتوار کرده است.
در این مقاله قصد داریم فاکتورهای مهم در خرید یک زیر انداز کوهنوردی مناسب را معرفی کنیم

دسته بندی زیر انداز ها


زیرانداز کوهنوردی موجود در بازار به دسته بندی فومی، بادی، فومی بادی موجود است که انتخاب هر مورد بر اساس نیاز شما صورت می‌گیرد.

زیرانداز فومی


زیرانداز کوهنوردی فومی با ضخامت کمتراز یک اینچ، ساده ترین نوع زیر انداز است که بدون نگرانی از سوراخ شدن و آسیب دیدن آن، میتوانید آن را به کوله خود وصل کنید. این نوع از زیرانداز قیمت ارزان و کیفیتی با دوام و عایقی مناسب است. البته حجم بیشتر و سفت‌بودن را باید از نکات منفی آن است.

زیرانداز بادی


اگر به دنبال یک زیر انداز سبک و کم حجم هستید زیرانداز های بادی بهترین انتخاب برای شماست. زیراندازکوهنوردی بادی گرم، سبک و بعد از باد کردن دارای ضخامتی بین۵ تا ۸ سانتی‌متر می‌گردد. البته نسبت به زیرانداز کوهنوردی فومی دارای دوام کمتر و ترس سوراخ شدن را همراه دارد که در زمستان تجربه‌ای ناراحت کننده را برای شما رقم خواهد زد.

زیرانداز فوم بادی-خودبادشونده


این نوع زیرانداز کوهنوردی بهتر والبته نسبت به موارد بالا گران تر است. زیرانداز فوم بادی نیازی به بمپ باد ندارد و با باز گذاشتن دریچه، فوم منبسط میشود و در مدل های جدید حدود ۵ دقیقه طول می‌کشد از هوا پر شود که در مدل‌های قدیمی این زمان کمی طولانی‌تر است.سبک وزن بودن و آسان بادشدن این زیرانداز کوهنوردی را مناسبترین انتخاب برای کوهنودان علاقه مند به صعودهای با ارتفاع بلند در مناطق صخره ای کرده‌است.

چطوریک عینک کوهنوردی مناسب بخریم ؟! 

توجه در خرید زیرانداز کوهنوردی


اگر قصد کمپ در طبیعت را دارید زیر انداز نامناسب باعث اختلال در خواب و خستگی و کسل شدن را به همراه دارد.زیراندازی را انتخاب کنید که راحتی را برای شما رقم بزنند و زیرانداز کوهنوردی با ضخامت ۵ سانتی متر راحت تر اند.
وزن و اندازه زیرانداز کوهنوردی در مسافت های طولانی می تواند فاکتورمهمی باشه که در خرید به آن دقت کنید. البته به تصمیم شما بستگی دارد که ازین فاکتور به خاطر راحتی، گرم بودن و قیمت ارزانتر چشم پوشی کنید.
در فصل سرد و برفی انتخاب زیرانداز کوهنوردی عایق سرما، بسیار مهم است. براساس آب‌و‌هوا مقصدتان زیراندازتان را انتخاب کنید و مناسب نبودن زیر انداز کوهنوردی باعث می‌شود سرمای زمین به کیسه خواب و بدن شما منتقل شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *