راهنمای خرید

اهمیت دستکش کوهنوردی و بهترین راهنما برای انتخاب

دستکش هم مانند شلوار و ژاکت و کلاه ایمنی و گرمایشی دارای اهمیت و توجه به آن ضروری است اما دست‌ها در میان کوهنوردان تازه کار جزو آن دسته از اعضای بدن فراموش شده هستند.

اگر انگشتان شما رو به حالت کرختی بروند، شما دیگر نمی‌توانید لباس‌هایتان را به تن کنید، در بطری آب را باز کنید و یا حتی تای نقشه را باز کنید و ببینید که چگونه باید از این سوزِ سرما هرچه زودتر خلاص شد.

و همین مسائل باعث می‌شود که یا به دردسرهای بسیار بزرگی بربخورید و یا یک گردش ساده در کوهستان‌ها به کام شما تلخ شود. پس باید حواستان به انتخاب و همراه داشتن دستکشی مناسب برای محافظت از دست‌ها باشد

دستکش کوهنوردی مناسب در روزهای سرد

•    دستکش های بیس پلار / سافت شِل
•    دستکش های نیمه سنگین عایق و ضد آب
•    دستکش های سنگین عایق دو و پنج انگشتی

دستکش‌های کوهنوردی بیس سبک

این دستکش ها بهترین گزینه برای هایکینگ، و یا استفاده بعنوان دستکش بیش در زیر دستکش هایی با عایق بیشتر هستند. این دستکش ها آزادی عمل لازم برای کار کردن با تجهیزات یا گره زدن را به شما داده و علاوه بر این بسیار تنفسی هم هستند. البته این دستکش ها گرم ترین نوع دستکش نیستند و اگر در یخ و برف کوهنوردی می کنید به یک جفت دستکش عایق برای استفاده بر روی آن ها نیاز خواهید داشت.

دستکش های نیمه سنگین

این دستکش ها باید گرم و ضد آب بوده و به شما آزادی عمل برای کار کردن با طناب یا سایر تجهیزات مثل کلنگ یخ نوردی را بدهد. البته این دستکش ها در عین حال نباید خیلی بزرگ باشند چون در این صورت نمی توانید هنگام صخره نوردی از آن ها استفاده کنید.

دستکش های عایق سنگین کوهنوردی

این دستکش ها گرم ترین نوع با بیشترین مقدار عایق هستند که بیشتر بصورت دو انگشتی ارائه می شوند تا انگشتان دست در کنار یکدیگر بوده و گرما را به راحتی از دست ندهند. این نوع دستکش ضد آب بوده و آزادی عمل بسیار کمی به کاربر می دهند و برای سخت ترین و سرد ترین شرایط ایده آل هستند.

نکات زیر را برای کمپی لذت بخش حتما در نظر بگیرید:

  • اگر شما خانم هستید حتماً سایز زنانه و اندازه خودتان را تهیه کنید
  • یک سیستم سرمایشی گرمایشی ساده برای جلوگیری از کرختی
  • میزان ضخامت مناسب برای جلوگیری از گرم شدن یا سرد شدن بیش از حد دست‌ها
  • جنس مرغوب برای زمان‌هایی که می‌خواهید از دوربین یا چکش کوهنوردی استفاده کنید
  • بند مچی که می‌تواند از افتادن دستکش جلوگیری کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *