راهنمای خرید

مهمترین فاکتور در انتخاب سرشعله کوهنوردی

همراه داشتن یک سرشعله مناسب لذت نوشیدن قهوه و چای داغ، یک وعده غذایی گرم در شب طبیعت گردی برای شما رقم میزند. در سفر های یکروزه ضرورت آن کمتر است ولی برای برنامه های چندروزه و حتی صعودهای بلند کوهنوردی همراه داشتن سرشعله کوهنوردی بسیار ضروری و مهم خواهد بود. خرید و انتخاب درست اجاق کوهنوردی یکی از کارهای دشوار است که نیازمند رعایت فاکتور هایی است.

وزن

سر شعله و اجاق کوهنوردی نیز بخشی از وزن کوله پشتی شما را تشکیل می دهد. همراه داشتن یک سرشعله کم وزن و بیشترین مقدار سوخت برای سفرهای چندروزه واجب است.

کارایی

کارایی مهمترین فاکتور در انتخاب سرشعله کوهنوردی است که امکان استفاده در شرایط جوی، میزان حرارت و اگر قصد شب ماندن در طبیعت را دارید شما نیاز به یک سرشعله کوهنوردی مناسب برای پخت و پزخواهید داشت. بهترین سرشعله برای شما نوعی خواهد بود که توانایی نگهداری قابلمه و ظروف کمپینگ را داشته و بتواند حرارت مورد نیاز شما را تولید کند

سوخت

سرشعله و اجاق های کوهنوردی معمولا براساس نوع سوخت طبقه بندی می شوند. سوخت این اجاق ها، گاز، مایع(بنزین) و جامد است. کپسول های گاز کوهنوردی که به صورت پیچی هستند قابلیت پر شدن مجدد را دارند اما باید در این موارد احتیاط کرد و به کیفیت ساخت کپسول دقت کرد. امکان نشت گاز یا باز شدن پرس کپسول در انواع نامرغوب آن وجود دارد.

انواع سرشعله

بهترین سرشعله برای همه ی افراد لزوما یک نوع خاص نیست و هر فرد بنا به نیاز خود و نوع برنامه کمپ خود باید آن را مشخص کند. انواع سرشعله از نظر کاربری شامل سرشعله های پیچی، گاز و اجاق کمپبنگ کتابی، سرشعله ریموت (شلنگ دار) میشود.

سرشعله های پیچی و ریموت گازی

سرشعله های پیچی معموال حجم کمتری داشته و وزن بسیار کمی دارند اما باید در نظر داشته باشید که برای پختن غذا چندان مناسب نیستند و بیشتر برای غذای آماده و جوش آوردن آب مورد استفاده قرار میگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *