مقالات

دوچرخه سواری در کوه های محبوب ایران

biking-in-the-mountains

دوچرخه سواری در کوهستان یکی از مفرح ترین تفریح های جوانان و نوجوانان به شمار می آید. برای اینکه دوچرخه سواری با خطرات احتمالی همراه نباشد نیاز است به چند نکته اساسی به خوبی توجه شود.

  • در ابتدا توصیه می کنیم مسیرهای محبوب و از پیش شناخته شده برای دوچرخه سواری را شناسایی کنید.
  • در قدم بعدی به شما توصیه می کنیم از دوچرخه ای مخصوص برای کوهستان استفاده کنید.
  • بدون شک با در نظر نگرفتن وسایل مربوط به دوچرخه سواری در کوهستان خطرات احتمالی شما را تهدید خواهد کرد پس نیاز است ملزومات لازم حتماً تهیه شود.
  • امر دیگر کلاس های آموزشی است که در این راستا تشکیل شده است به شما توصیه می کنیم پیش از شروع دوچرخه سواری در کوهستان حتماً از این کلاس های آموزشی بهره بگیرید.
  • کمک گرفتن از یک تورلیدر ماهر و یک راه بلد سبب می شود که سوانحی که در طول مسیر به سلامتی شما آسیب وارد می کند به حداقل ممکن برسد.

با در نظر گرفتن اصول اشاره شده بدون شک شما به راحتی می توانید به دوچرخه سواری که محبوب ترین ورزش در بین نوجوان و جوانان است در یک مسیر هیجان انگیز بپردازید. خرید ملزومات ورزشی را به صورت آنلاین از فروشگاه های که محصولات ورزشی اورجینال به فروش می رسانند به انجام برسانید و شناخت مسیرها را به ما بسپارید.

در مقاله پیش رو سعی بر آن داریم تا مسیرهای شناخته شده ای که برای دوچرخه سواری در کوهستان برای شما در نظر گرفته شده است را به شما عزیزان معرفی کنیم. برای رسیدن به این مهم به بهترین حالت ممکن به شما توصیه می کنیم با ما همراه باشید.

دوچرخه سواری در کوهستان های جاده دماوند

دوچرخه سواری در کوهستان در مسیر جاده دماوند یکی از زیبا ترین خاطرات را برای شما به ثبت می رساند. این مسیر با طی کردن جاده هراز آغاز می شود و شما می توانید در محلی به نام کهرود از یک جاده خاکی مسافتی در حدود ۲۶ کیلومتر را به سمت بالا رکاب بزنید.

از این مسیر به بعد را می توانید در یک جاده خاکی با مسافتی به طول ده متر رکاب زدن را ادامه دهید تا به یک سراشیبی در گردنه سرداغ نزدیک شوید. برخی از نقاطی که در این مسیر قرار دارد سنگلاخی است به همین خاطر بهتر است دوچرخه را به دست بگیرید و سبب آسیب رسیدن به آن نشوید.

در شمال غرب دماوند تا چول دره محلی که جاده خاکی است که تقریباً ۳۵ کیلومتر در این مسیر باید طی شود با ادامه دادن این مسیر در جاده شوسه به طول تقریبی ۲۵ کیلومتر به ده گزنک می رسید و مجدد به جاده هراز بر می گیردید و به راحتی توانسته اید یک دوچرخه سواری کوهستانی را به انجام برسانید.

بی شک یکی از شگفت انگیز ترین ورزش های کوهستانی در فصل تابستان دوچرخه سواری است که دل هر طبیعت گردی را به وجد می آورد.

دوچرخه سواری در کوهستان در مسیر قله سی چال

دوچرخه سواری در کوهستان در مسیر قله سی چال یکی از بی خطرترین و امن ترین مسیرهای دوچرخه سواری است که در کوهستان برای شما فراهم شده است. ارتفاع این قله بیش از ۳۷۵۰ متر است و از همین رو در فصل تابستان ایده ال ترین مکان برای ورزش های زمستانی به شمار می آید؛ اما به تازگی مسیری که جاده خاکی بود آسفالت شده است تا علاقه مندان به دوچرخه سواری بتوانند در فصل تابستان اوقات مفرحی را برای خود فراهم سازند.

برای دوچرخه سواری در این مسیر باید از گچسر به سمت دیزین و شمشک، دربند به گردنه دیزین رکاب زده که تقریباً مسیری ۸ کیلومتری را برای شما در نظر گرفته شده است.

دوچرخه سواری در کوهستان دره جاجرود

دوچرخه سواری در کوهستان دره جاجرود چگونه است؟ کوهنوردی، اسکی روی برف و دوچرخه سواری در کوهستان از ورزش های بسیار مفرح و تقریباً کم هزینه محسوب می شود. شما به راحتی می توانید با خرید ملزومات مورد نیاز برای این ورزش های سرگرم کننده لحظات خوشی را برای خود به ثبت برسانید.

دره جاجرود یکی از زیبا ترین و بهترین مسیرهای است که برای دوچرخه سواری در کوهستان شما در پیش دارید. این مسیر در حد فاصل شمال سد لتیان تا گردنه دیزین واقع شده است. این جاده آسفالت مسیری ۴۰ کیلومتری است که برای دوچرخه سواری شما در نظر گرفته شده است.

بدون شک مسیر خالی از سنگلاخ نیست به همین خاطر توصیه می شود با رکاب زدن سنگین، مسیر را با خطرات احتمالی کمتری طی کنید. شما می توانید از گردنه دیزیان تا آبادی ولایت رود و گچسر پایین آید و از رکاب زدن در ارتفاعات البرز خاطرات خوشی را برای خود به ثبت برسانید.

دوچرخه سواری در کوهستان فیروزکوه

دوچرخه سواری در کوهستان فیروزکوه بی شک ایده ال ترین انتخاب برای کسانی است که در ورزش دوچرخه سواری نیاز به تنوع بسیار دارند. دوچرخه سوارانی که می خواهد شگفت انگیز ترین سفر یک روزه خود را با دوچرخه در کوهستان های کشور به سر ببرند بهتر است از جاده فیروزکوه برای این مهم کمک بگیرند.

از جاده فیروز کوه از شرق به جاده هراز رکاب زدن را می توانید به انجام برسانید. ابتدای مسیر از آبادی های سله بن، علی آباد، آندریه، آسور، بهان، نجفدر، وزنا و گردنه ای به ارتفاع ۳ متر عبور خواهید کرد. زیبایی های که در طی مسیر چشم نوازی می کند بی شک هیچ گاه از یاد شما نخواهد رفت.

دامنه های شمالی خط الراس عظیم دو برار به طول تقریبی ۷۵ کیلومتر در پیش روی شما است. در نهایت به دره لاسم خواهید رسید و از آن جا با عبور از روستایی در جاده هراز رکاب زنی خود را به پایان خواهید رساند.

دوچرخه سواری در کوهستان اطراف طالقان

دوچرخه سواری در کوهستان در طالقان یک مسیر طولانی برای رکاب زنی در پیش روی شما قرار می دهد. شما می توانید برای شروع دوچرخه سواری خود از جاده کرج چالوس مسیر خود را آغاز کنید و با عبور از گردنه ای با نام عسلک مسیر دوچرخه سواری خود را تا ارتفاع ۳۱۰۰ متری به داخل دره طالقان به صورت سرازیر ادامه دهید.

مسیر پیاده روی شما از آبادی های گرآب و گته ده به جوستان، شهرک و جاده آسفاله شهرک، گردنه ابراهیم آباد ادامه پیدا می کند. در نهایت می توانید دوچرخه سواری خود را با افتادن در مسیر کرج قزوین به پایان برسانید و راهی خانه شوید.

دوچرخه سواری در کوهستان سمنان ساری

دوچرخه سواری در کوهستان سمنان ساری یکی از شگفت انگیز ترین مسیرهای است که از دل کویر شما را به دشت های شمالی نزدیک می کند. عبور از کوهستان های البرز شرقی از طریق یک جاده خاکی که در دل کویر سمنان واقع شده است شما را به مناطق جنگلی که در کوهستان های شمال منتهی می شود می رساند.

یکی از زیبا ترین و بکرترین تصاویری که شما می توانید در طی مسیر به تماشا بنشینید اتصال کویر به جنگل است که بسیار تماشایی است. طول تقریبی این مسیر ۲۰۸ کیلومتر است و از بخش های مهمی همچون شهر شهمیرزاد، مهدی شهر، فولاد محله، کیاسر، میاندره و امری شما را عبور می دهد.

با دوچرخه سواری کوهستانی همراه با تیم دوستان و آشنایان خود به راحتی می توانید تجربه های متفاوتی را در طی سفر کسب کنید.

بی شک از گرمای سوزان سمنان عبور کردن و رسیدن به خنکای جنگل های کوهستانی ساری امری است خستگی راه را از تن شما می برد و یک لذت بسیار عمیقی را برای شما فراهم می آورد.

دوچرخه سواری در کوهستان شاهرود گرگان

دوچرخه سواری در کوهستان شاهرود گرگان را به شما علاقه مندان به طبیعت توصیه می کنیم. اگر مسیر تهران به مشهد را طی کرده باشید بی شک از گل کویر شهرستان شاهرود عبور کرده اید. شهری که در نزدیکی استان سمنان و سبزوار واقع شده است اما اصلاً آب و هوای شبیه به این دو شهر ندارد.

طبیعت بکر، آب و هوای خنک و هوای بسیار تمیز شاهرود به دلیل وجود جنگل های بسیار زیبایی که در اطراف این شهرستان وجود دارد بی شک شما را به یک سفر تفریحی خاطره انگیز مهمان می کند؛ اما اگر می خواهید به دوچرخه سواری در دل کوهستان بپردازید به شما توصیه می کنیم مسیر شاهرود به گرگان که یکی از زیبا ترین مسیرهای کوهستانی است را تجربه کنید.

از طریق جاده شوسه در کنار رودخانه گرم دره با عبور از آبادی های هندی سن، استانکرود، پیل و عبور از گردنه چناربن به بخشی از جنگل های انبوه کجور می رسید می توانید مسیر خود را تا گردنه کوه پر و آبادی آن به روستای گلندرود ادامه دهید.

این مسیر که مسافتی در حدود ۷۰ الی ۸۰ کیلومتر است با استفاده از درختان جنگلی بسیار زیبا پوشانده شده است و آب و هوای بکری را برای شما رقم می زند. امید است با ارائه راه های پیشنهادی ایده ال ترین مسیر برای طی کردن مسیر کوهستانی برای دوچرخه سواری شما در پیش پای شما قرار داده باشیم.

به ثبت رساندن خاطرات در طی این مسیر امری است که هیچ گاه آن را فراموش نخواهید کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *