طبیعت گردی, مقالات

کوهنوردی در تهران از مسیرهای متفاوت

کوهنوردی در تهران

کوهنوردی در تهران بی شک خاطره ساز ترین اتفاقی است که شما در لا به لای کارهای روزمره خود می توانید آن را به ثبت برسانید. فرار از دود ماشین و ترافیک و خلوت کردن پس از یک هفته کاری خسته کننده را با صعود بر فراز قله های مرتفع اطراف تهران به شما پیشنهاد می کنیم. امروز می خواهیم به صورت مختصر پیرامون کوه نوردی در اطراف تهران مطالبی را با شما به اشتراک بگذاریم برای این مهم کافی است با کوه های مرتفعی که در اطراف پایتخت است قدری بیشتر آشنا شوید و سپس با مسیرهای که برای کوهپیمایی در نظر گرفته شده است و گونه های گیاهی و جانوری این مناطق زیبا قدری بیشتر آشنا شویم. با ما همراه باشید اگر می خواهید متفاوت تر از هر زمان دیگری اوقات فراغت خود را در کنار خانواده به سر ببرید. بی شک با به دل کوه زدن اوقات خوشی برای شما و عزیزانتان فراهم خواهد شد.

کوهنوردی در تهران از مسیر دارآباد

کوهنوردی در تهران از مسیر دارآباد تجربه ای خاطره انگیز در یک قدمی تهران است که برای شما به ثبت می رسد. اگر می خواهید از یک هوای بکر و بسیار دل انگیز بهره بگیرید بدون تردید ساده ترین مسیری که در ابتدا در پیش روی دارید مسیر دار آباد است که برای شما پایتخت نشین های عزیز در نظر گرفته شده است. قله دار آباد بهترین مسیر برای کوهپیمایی به شمار می آید و شما می توانید به قله ۳۱۶۰ متری صعود داشته باشید و از این طبیعت جذاب نهایت لذت را ببرید. مسیر دارآباد به نسبت سایر مسیرهای کوهنوردی که در تهران است شیب کمتری دارد و شما می توانید مسیر ساده تری را برای کوهنوردی خود دنبال کنید زیرا خلوت تر از سایر مسیرهای دیگر است. از سوی دیگر به شما توصیه می کنیم اگر تجربه کافی برای کوهنوردی ندارید حتماً از یک فرد متخصص در این زمینه راهنمایی بگیرید زیرا وجود ناهمورای های که در طی مسیر است ممکن است شما را با مشکل روبرو کند. از گیاهان دارویی که در این منطقه رشد می کند نیز می توانید بر اساس شناخت کافی استفاده کنید.

کوهنوردی در تهران از مسیر دربند

کوهنوردی در تهران از مسیر دربند نام آشنایی است که بسیاری از ما بارها آن را شنیده ایم اما آیا روزمرگی های شما این فرصت را برایتان فراهم کرده است که کوهنوردی در این مسیر زیبا را در خاطرات خود به ثبت برسانید. کوهنوردی نشاط زندگی است حال می تواند این مهم از هر مسیری دنبال شود. دربند یکی از مسیرهای مورد علاقه کوهنوردان تهرانی است که در شمال تهران واقع شده است و تقریباً دو ساعت و نیم زمان برای طی کردن مسیر کوهپیمایی این منطقه زیبا زمان نیاز است. این منطقه در رده پر رفت و آمد ترین مسیرهای کوهستانی شمال تهران قرار دارد و همین امر سبب شده است در طی مسیر شما شاهد کافی شاپ، قهوه خانه و رستوران های بین راهی بسیار باشید. قسمت های از مسیر کاملاً شیب دار است و با سنگلاخ های بسیار پوشانده شده است که با کمک کوهنوردان و مسئولین امر با استفاده از پله های فلزی و طناب های کشی به یک مسیر امن تبدیل شده است. آب و هوای خوب، طبیعت بکر و دست نخورده بی شک هر کسی راغب به این سفر تفریحی خواهد کرد.

کوهنوردی در تهران از مسیر درکه

کوهنوردی در تهران از سمت درکه نیز بسیار با استقبال کوهنوردان روبرو بوده است زیرا این مسیر با تجهیزات مخصوص برای سهولت در کوهپیمایی پوشش داده شده است. برای رسیدن به این مسیر باید از سمت بزرگراه شهید چمران، خیابان یمن، خیابان رشید الدین فضل الله و خیابان داوودیان حرکت کنید تا به مسیر دلخواه خود دست پیدا کنید. خطر ریزش بهمن در فصل زمستان در این منطقه بسیار زیاد است از همین رو به شما توصیه می کنیم بدون داشتن تجهیزات و یک تور لیدر ماهر در فصل سرد زمستان به تنهایی به این کوه زیبا صعود نکنید. محیط ییلاقی فضای اطراف درکه و وجود خانه های قدیمی سبب شده است توریست های بسیاری نیز به این منطقه برای تماشا آمده و از طبیعت بکر این منطقه لذت ببرند. امامزاده سید محمد والی از نواده های امام سجاد نیز در طی مسیر واقع شده است که شما می توانید یک سفر سیاحتی زیارتی را به صورت همزمان تجربه کنید. وجود سفره خانه ها، رستوران ها، کافه ها، غذاهای خانگی و میوه ها و سبزی های محلی نیز خالی از تماشا نیست و بی شک هر کسی را برای خوردن یک غذای سنتی وسوسه خواهد کرد.

کوهنوردی در تهران از مسیر فرحزاد

کوهنوردی در تهران از سمت فرحزاد نیز یکی از انتخاب های ایده ال شما تهرانی های عزیز به شمار می آید. مسیر کوهنوردی از سمت فرحزاد در مسیر امامزاده داود یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین مسیرهای است که کوهنوردان همیشه از سمت شمال غرب آن را انتخاب می کنند. این مسیر یکی از مسیرهای خطرناک و پر پیچ و خم کوهنوردی به شمار می آید که بی شک بدون یک راهنمایی ماهر کار دشواری برای شما خواهد بود. ارتفاع کوهی که برای صعود انتخاب کرده اید تقریباً ۱۶۵۰ متر است. پیاده روی در این مسیر اگر با گام های بلند دنبال شود تقریباً شش ساعت از شما زمان می گیرد و گاها می توانید با خودروهای دو دیفرانسیله بخشی از مسیر را طی کنید. برای رسیدن به این مسیر زیبا به شما توصیه می کنیم از سمت گلاب دره، خیابان شهید باهنر، خیابان مقدسی، خیابان میری و امامزاده قاسم حرکت کنید تا مسیری پر پیچ و خمی را در پیش روی نداشته باشید.

کوهنوردی در تهران از مسیر گلاب دره

کوهنوردی در تهران به سمت گلاب دره انتخاب دیگری است که برای کوهنوردان پایتخت نشین در نظر گرفته شده است. ارتفاعی که این کوه در پیش روی شما گذاشته است ۱۸۰۰ متر است و تا ارتفاعات ۲۲۵۰ متری نیز امتداد دارد. وجود آبشار های زیبا (مقاله “آبشارهای مشهور ایران برای کوهنوردی” را نیز میتوانید مطالعه نمایید.) در طی مسیر کوهنوردی بی شک خستگی را از تن شما دور می کند و شما را به وجد خواهد آورد. در این مسیر از رفت و آمدهای تو در تو خبری نیست و به راحتی می توانید یک مسیر خلوت و بی سرو صدا را برای کوهپیمایی خود انتخاب کنید. از شروع حرکت تا رسیدن به کوهپایه شما تقریباً یک ساعت و نیم راه در پیش دارید. گلاب دره از خوش آب و هوا ترین مسیرهای ییلاقی مسیر شمال شرق تهران به شمار می آید. برای رسیدن به این منطقه خوش آب و هوا می توانید از تجریش، میدان چهار راه قدس، خیابان دربند و خیابان گلاب دره مسیر خود را آغاز کنید. وجود گونه های گیاهی، آبشارهای زیبا و گونه های جانوری بسیار متفاوت در این منطقه چشم هر بیننده ای را به این طبیعت بکر خیره نگه می دارد.

کوهنوردی در تهران حصارک

کوهنوردی در تهران از سمت حصارک کوچه باغ های سنتی و قدیمی را برای شما به تصویر می کشد. برای شروع این کوهپیمایی می توانید مسیر تهران، بلوار سیمون بولوار، میدان دانشگاه و خیابان شهدای حصارک را انتخاب کنید. یکی از مسیرهای که شما را به سمت امامزاده داوود می رساند صعود از سمت قله حصارک است که این قله ۲۷۷۰ متر ارتفاع را برای شما در پیش روی دارد. منطقه ای کوهستانی در شمال غرب تهران است که به رشته کوه های البرز متصل می شود. شما در طی مسیر می توانید باغ گیلاس، باغ سیب، باغ گردو و باغ های آلبالو را مشاهده کنید و در فصل تابستان غرق در لذت شوید. گیاهان وحشی زالزالک در فصل بهار دامنه های این مسیر را پوشانده است و شما می توانید از گل های روئید شده این منطقه زیبا برای طب های سنتی به عنوان دارویی گیاهی نیز بهره بگیرید.

کوهنوردی در تهران کلکچال

کوهنوردی در تهران از مسیر کلکچال بی شک زیبایی های چشم نواز مخصوص به خود را دارد که چشم هر بیننده ای را به خود خیره نگه می دارد. اگر با این مسیر زیبا آشنایی ندارید می توانیم به شما بگویم با یک سفر یک روزه می توانید متفاوت ترین خاطرات خود را با مسیری کوتاه از سمت تهران در این فضای دل انگیز به ثبت برسانید. کلکچال یکی از رشته کوه های البرز است که در شمال شهر تهران واقع شده است. ارتفاع کلکچال از سطح دریا تقریباً ۳۳۵۰ متر است. کلکچال یکی از مسیرهای امن تهران به شمار می آید و با آمادگی جسمانی خیلی اندک هم می توانید به کوهپیمایی در این مسیر بپردازید. از ابتدای مسیر تا رسیدن به پناهگاه تقریباً ۵ کیلومتر راه در پیش روی شما است.

کلام آخر پیرامون کوهنوردی

بی شک کوهنوردی یکی از مفرح ترین ورزش های است که به شما سلامتی و نشاط را به صورت همزمان هدیه می دهد. اگر به هر دلیلی زندگی روزمره شما را خسته و افسرده کرده است به شما توصیه می کنیم کوهنوردی را در برنامه زندگی خود قرار دهید. کافی است به وب سایت های آنلاین فروش وسایل کوهنوردی مراجعه کنید و وسایل لازم برای کوهنوردی را تهیه کنید و این مهم را در سرلوحه زندگی خود قرار دهید. بدون تردید در کوتاه ترین زمان ممکن شما شاهد رشد در زمینه کاری خود و بهبود اوضاع روحی‌تان خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *